27. 12. 2016

1. Nechte si naaplikovat jednodenní kontaktní čočky

Jednodenní čočky jsou jistota: žádné roztoky, zdravé a jednoduché použití (ráno nasadíte a večer vyhodíte), plavání s čočkami v moři není tak rizikové a pokud jeden pár za cca 30 Kč ztratíte, vezmete si s klidem další ... Přijďte si je do našeho aplikačního střediska do HANEL Optik v Chrudimi vyzkoušet. Máme varianty takřka na všechny dioptrické vady včetně korekce do blízka.

2. Vezměte si roztok i do zavazadla na palubu letadla

Vezete si na dovolenou vícedenní (měsíční, 14-ti denní) čočky? Roztok je v tomhle případě samozřejmostí kvůli čištění čoček. Je dobré počítat minimálně s 10 ml roztoku na jedno čištění, např. na 14 dní vezte nejméně 140 ml roztoku. Do zavazadla si ale vezměte větší množství roztoku, než na jakou dobu na dovolenou jedete – přece jen, co kdyby…

Nepřelévejte roztok do menší lahvičky, i kdyby to byla lahvička od stejného roztoku. Rizikem přelévání je kontakt s nesterilním prostředím, které může vést ke kontaminaci pro oko nebezpečnými mikroorganismy. Následkem může být oční zánět, který není nic, co byste obzvlášť na dovolené chtěli prožít.

Malý roztok do 100 ml určitě mějte po ruce i v kabinovém zavazadle v letadle – po cestě může dojít k okolnostem, po kterých si čočky budete chtít raději vyndat, například pocit suchých očí vlivem klimatizovaného prostoru. Tekutiny do 100 ml lze vzít s sebou na palubu.

3. Brýle určitě s sebou

Nikdy nemůžete bohužel předvídat, co se může stát – záloha v podobě brýlí se hodí za každých okolností. Určitě si tedy do kufru přidejte i brýle s aktuální korekcí, a to jak na dálku, tak i na blízko, pokud je používáte.

4. Udržujte hydratované oči i své tělo

Do příručního zavazadla přibalte i oční kapky a prázdnou lahev na pití. Kapky vám v suchém klimatizovaném vzduchu letadla pomohou ulevit od suchých očí a cítit se pohodlněji a lahev můžete po kontrole na letišti naplnit vodou a při letu zavodnit celé tělo, což pomůže i očím cítit se lépe.

V prodeji jsou i jednorázové oční kapky, kde jsou miniaturní ampulky s kapkami do očí jednotlivě balené.

5. Neusněte...

v čočkách, které pro spaní nejsou určené a pokud Vám to nebylo výslovně povoleno Vaším kontaktologem, nespěte v nich. Po probuzení se tak let nebo cesta autobusem může změnit v cestu utrpení, mlhy a zalepených očí.

6. Napište si název svých čoček a raději i parametry

Nepamatujete si své dioptrie, název čoček nebo zakřivení? Vyfoťte si parametry svých čoček do mobilu - můžou se hodit, třeba při ztrátě zavazadel s náhradními čočkami nebo roztokem. S fotkou nebo opisem můžete sehnat vhodnou alternativu čoček a zkusit si ještě užít alespoň část dovolené.

 

 

... a ještě jedna rada na závěr:

cestujete-li na dovolenou do teplejších krajin, pak v dostatečném předstihu vyzkoušejte určitě jednodenní čočky, nebude-li zbytí a musíte používat vícedenní kontaktní čočky (kvůli dioptrickému rozsahu nebo zakřivení či snášenlivosti), pak určitě použijte dezinfekční peroxidový roztok na čočky. V krajinách blíže k rovníku je vyšší vlhkost a větší teplota a to je živná půda pro mikroorganismy, které mohou odolávat běžným chemickým roztokům na čočky a těžce poškodit vaše oči.
 
 

S úctou k Vašim očím,

Simona Bramborová

Článek pro Vás připravila:

Mgr. Simona Bramborová, DiS. - oční optik a registrovaný optometrista
 
Mgr. Simona Bramborová DiS., oční optik - registrovaný optometrista
 
  • v oboru oční optika a optometrie pracuje již více než 11 let
  • pravidelně a aktivně se účastní jak českých, tak i zahraničních konferencí a kongresů v oboru optometrie
  • je specialistou na vyšetření binokulární rovnováhy (skryté oční vady) a následné možné korekce
  • je členem představenstva Společenstva českých optiků a optometristů
A CO JI BAVÍ?!
  • volný čas Simona věnuje své rodině a pokusům o zahradničení
  • miluje hačkování pufů a výrobu šperků nejen k brýlím

Buďte s námi v kontaktu

Facebook Instagram Twiter

Jsme první e-shop pro čočky <strong>vedený optometristy</strong>
Jsme první e-shop pro čočky vedený optometristy
<strong>100 % zákazníků doporučuje </strong>  náš e-shop
100 % zákazníků doporučuje náš e-shop
<strong>Průměrná doba dodání</strong> zboží jsou 2 dny
Průměrná doba dodání zboží jsou 2 dny
Neustále zlepšujeme <strong>rychlost dodání</strong>
Neustále zlepšujeme rychlost dodání