3. 4. 2017

Únava? Víme jak na ni...

Cítíte se často unavená a nevíte proč?
O důvodech, které způsobují permanentní únavu si můžete přečíst v následujících větách. A já se Vám tam pokusím přidat jednoduché triky, jak s únavou zatočit. Protože nevím jak je to u Vás, ale pro mě jarní únava není jenom pojem.
Už ji začínám pomalu pociťovat a teď nevím, zda je to dobře (teplé a prosluněné jaro je na dohled) a nebo špatně (budeme zívat až do července)? :-)
DoktorBio výrobky

Příčinami abnormální únavy mohou být zdravotní problémy, mezi které patří poruchy štítné žlázy, nadledvinek nebo nesnášenlivost lepku. Mezi důvody, s jejímž řešením si můžete pomoci sama patří nedostatek železa. Železo získáváme z listové zeleniny, masa, ořechů, semínek... Tak zkuste zavést zeleninový salát s ořechy, červenou řepou nebo luštěninami do svého jídelníčku.

Pracujete-li celý den s počítačem nebo jiným displejem nezapomeňte na relaxační cvičení, pravidelné kontroly zraku a správnou pomůcku v podobě kvalitních brýlí nebo kontaktních čoček.

Pohybujete-li se často nebo většinu dne v klimatizovaném prostředí, je to pro váš organismus velký stres, který je třeba odbourávat antioxidanty a častějším pobytem na čerstvém vzduchu.

Mezi další časté příčiny únavy patří nedostatek tekutin. To už asi víte, ale co s tím?
Není cílem přijmout tekutiny, mezi kterými bude litr limonády, šťávy, piva a jakoby džusu. Hlavním zdrojem by měla být voda. Nechutná Vám? Zkuste bylinné čaje, které jsou zdravé a můžete s chutěmi experimentovat.
Bylinný čaj Leros Vital Guarana
 
Proti únavě většina z nás pije kávu, ale věděli jste, že i semena Guarany obsahují vysoký podíl kofeinu a tím nahradí i dobrou kávu? V tom případě je Guarana bylinný čaj ideální po obědě, kdy nám pomůže od takzvané po obědové ospalosti a nastartuje nás do odpolední práce.
 
Já osobně v zimě miluji zázvor a to na všechny způsoby. Strouhám si ho do vody, dělám si z něho čaj. Pokud jsem ale na cestách, v práci a nechce se mi do příprav, tak jednoduše vytáhnu sáček zázvorového čaje a je to. Pro větší stimulační účinky může obsahovat lipový květ, mátu, citrón…
 
Variant je nespočet, za jedno odpoledne vyzkoušet všechny určitě nestihnete :-), ale zkuste to postupně a uvidíte, že si bylinné čaje zamilujete.
Do třetice bych ráda zmínila bylinku jménem Rakytník. Pokud máte někdo zahrádku, tak víte, že pěstování Rakytníku není zrovna legrace - potřebujete strom samičku a samce, musíte se starat, sklízet, sušit...
Pokud není zahrádka zrovna Vaše hobby, tak doporučuji čaj, který má jako základ šípek a dále obsahuje plod Rakytníku alespoň z 10 %. Kombinace bylin Vám pomůže nejenom od únavy, ale posiluje obranyschopnost a trávení.
Doufám, že jsem Vám ukázala i jiný způsob v boji proti únavě, než kterými jsou tak moc oblíbené prášky. Ale co si budeme povídat, 20ti minutovému spánku po obědě se žádný čaj nevyrovná.
 
Otázkou pak je, kdo si ho může dopřát? :-)
Spánek a oči

Vaše Dominika Kubaštová


Jsme první e-shop pro čočky <strong>vedený optometristy</strong>
Jsme první e-shop pro čočky vedený optometristy
<strong>100 % zákazníků doporučuje </strong>  náš e-shop
100 % zákazníků doporučuje náš e-shop
<strong>Průměrná doba dodání</strong> zboží jsou 2 dny
Průměrná doba dodání zboží jsou 2 dny
Neustále zlepšujeme <strong>rychlost dodání</strong>
Neustále zlepšujeme rychlost dodání