Okluzor látkový modrý
Okluzor - látkový modrýOkluzor látkový - modrá barvaOkluzor látkový - modrý

Okluzor látkový dětský modrý 1 kus

Objednací kód:
BRU012
 
Látkový plstěný okluzor pro zakrývání oka pod brýlemi. Okluzor je stálobarevný a lze nasadit na dětské brýle kovové i z plastu, vpravo nebo vlevo.
Objednejte do zítřka do 12:00 a zboží Vám bude doručeno poštou v úterý.
Skladem
219 Kč
Cena s DPH

Modrý okluzor pro zakrytí dětského očka

 

 

Okluzor z jemné látkové plsti ve světle modré barvě pro malé kluky.

Je stálobarevný a svou konstrukcí použitelný k zakrytí oka pod brýlemi vpravo i vlevo.

Kontaktní čočka
Kontaktní čočka
Kontaktní čočka

Výhody dětského okluzoru ve zkratce

KontaktnĂ­ ÄŤoÄŤka
vhodná alternativa k lepícím okluzím
vhodný na plastové i kovové obruby
oboustranný
snadná manipulace
dobře kryje
stálobarevný
světle modrý
Tento produkt je zdravotnický prostředek.
 
Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití.
 
V případě jakýchkoliv nejasností se poraďte se svým očním lékařem.
 

 

Pár informací o okluzi:

 
Okluzory se používají k zakrývání jednoho oka na určitou dobu. Okluzi vždy předepisuje dětský oční lékař jako součást léčby dětské oční vady. Proto dobře poslouchejte co vám lékař o oční vadě vašeho dítěte říká a nebojte se zeptat, protože vám nikdo jinak správně neporadí, neboť stav zrakového aparátu vašeho dítěte zná pouze jeho dětský oční lékař a ten ví, proč předepisuje brýle s nějakými dioptriemi, proč okluzor, jak dlouho denně, jaké cvičení očí atd.
 
Nezapoměňte, že na tom jak bude vaše dítě vidět ve škole a v dospělosti záleží nyní, v ranném dětství, tedy na vás, rodičích.
 
Binokulární vidění 
Zpravidla se zakrývá oko s menší dioptrickou vadou na určitou dobu během dne. Oko s horší oční vadou se tím "procvičuje". Dítě by po tuto dobu mělo být v klidu a zaměstnáno "manuálně". Je vhodné nalézt dítěti takovou činnost, která ho bude bavit a přitom bude "namáhat oslabené" oko. Např. malovat, vymalovávat obrázky, navlíkat korálky, hledat zvířátka na obrázku, vystřihovat,  modelovat apod. 
Procvičování "horšího" oka je důležité pro zdravý vývoj binokulárního vidění zrakového aparátu. Binokulární vidění = souhra obou očí - kdy obraz z každého oka putuje do zrakového centra v mozku, kde je třeba oba obrazy obrátit a spojit v jeden ideální, prostorový. Pokud se obrazy od sebe více liší, obrazy se nedají spojit v jeden - zrakové centrum jeden obraz potlačí a využije pouze obraz z jednoho oka. Tím často vzniká tupozrakost, která se později nedá odstranit.
 
Empatie s dítětem
Je velmi důležité se vcítit do pocitu dítěte, které prokazatelně vidí špatně. Pokud je totiž zrak kompenzován brýlemi a okluze se používá jako doplněk a součást léčby, je třeba si uvědomit, že bez okluze dítě vidí "dobře" a jeho pohyb a počínání je přirozené. Pokud ovšem zakryjeme lépe vidoucí oko a dítě se dívá horším okem, pak jeho pohyb je nejistý, může narážet do předmětů, neodhadne správně vzdálenosti, může padat a při pohybu se i zranit. Mnohdy ho to tak omezuje, že je protivné a jinak roztěkané. Je třeba proto klást velký důraz na vhodný výběr činností při procvičování horšího oka.
 
Používání PC
Všeobecně se nedoporučuje nadměrné používání počítače a podobných displejových zařízení, která omezují správný vývoj dětského zraku nejen z pozice dioptrické vady (zvyšuje se riziko vzniku a nárůstu krátkozrakosti), špatného vývoje zorného pole (monitor má velmi úzké zorné pole, které nikdy nemůže nahradit pobyt venku s přirozeným vnímáním prostoru okolo dítěte) a správné akomodace (zoomování vlastní oční čočky do blízka) apod.
Avšak při procvičování horšího oka lze někdy využít vhodných programů zaměřených právě na procvičování některých zrakových vjemů. Je to vždy ale na konzultaci s dětským oftalmologem.
 
Výběr dětského oftalmologa
Je vždy základem kvalitního zraku v dospělosti. Je důležité věnovat se dítěti z hlediska jeho vidění. Jakmile pozorujete u dítěte určitou nejistotu v pohybu, narážení do předmětů - nábytku a jiných překážek, podrážděnost při "práci" na blízko, roztěkanost a pod., pak je na místě poradit se s dětským lékařem o důkladném vyšetření očí dítěte kvalitním dětským oftalmologem. Dětský oftalmolog je totiž specialista na dětské oční vady, používá naprosto odlišné vyšetřovací metody než jsou aplikovány na dospělé, má i odlišné přístrojové vybavení ordinace a samozřejmě i odlišný přístup k malým pacientům.
Důležité jsou i následné kontroly dětského zraku, které by neměly být delší než 6 měsíců.
 
Správné brýle a jejich používání, včetně dalších očních pomůcek je základem pro správné vidění v dospělosti. Což  v tomto přetechnizovaném a rychlém životním a pracovním prostředí každý dospělý ocení, protože později již nic nelze vrátit zpět a změnit.
Kontaktní čočka
Foto vlastní archiv
Kontaktní čočka
Jsme první e-shop pro čočky <strong>vedený optometristy</strong>
Jsme první e-shop pro čočky vedený optometristy
<strong>100 % zákazníků doporučuje </strong>  náš e-shop
100 % zákazníků doporučuje náš e-shop
<strong>Průměrná doba dodání</strong> zboží jsou 2 dny
Průměrná doba dodání zboží jsou 2 dny
Neustále zlepšujeme <strong>rychlost dodání</strong>
Neustále zlepšujeme rychlost dodání