Pro-Ophta Junior Okluzor náplasti Maxi 7,0 x 5,9 cm - 100 ks

Objednací kód:
BRU009
 
Nalepovací okluzory ve větší velikosti pod brýle i bez brýlí v tělové barvě.
Objednejte do zítřka do 12:00 a zboží Vám bude doručeno poštou ve středu.
Skladem
419 Kč
Cena s DPH
Běžná cena
460 Kč
Ušetříte
41 Kč

Šetrné nalepovací okluzory z jemné náplasti

 
Kontaktní čočka
 
 
Velikost: 7,0 x 5,9 cm
Kontaktní čočka
 
 
Barva: tělová plus obrázky
Kontaktní čočka
 
 
Obsah: 100 ks

Je nenápadný a 100% kryjící vpravo nebo vlevo

KontaktnĂ­ ÄŤoÄŤka
tělová barva
veselé obrázky součástí balení
vpravo i vlevo
snadná manipulace
100% kryje
velmi šetrný k jemné pokožce
pod brýle i bez brýlí
Tento produkt je zdravotnický prostředek.
 
Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití.
 
V případě jakýchkoliv nejasností se poraďte se svým očním lékařem.
 

 

Pár informací o okluzi:

 
Okluzory se používají k zakrývání jednoho oka na určitou dobu. Okluzi vždy předepisuje dětský oční lékař jako součást léčby dětské oční vady. Proto dobře poslouchejte co vám lékař o oční vadě vašeho dítěte říká a nebojte se zeptat, protože vám nikdo jinak správně neporadí, neboť stav zrakového aparátu vašeho dítěte zná pouze jeho dětský oční lékař a ten ví, proč předepisuje brýle s nějakými dioptriemi, proč okluzor, jak dlouho denně, jaké cvičení očí atd.
 
Nezapoměňte, že na tom jak bude vaše dítě vidět ve škole a v dospělosti záleží nyní, v ranném dětství, tedy na vás, rodičích.
 
Binokulární vidění 
Zpravidla se zakrývá oko s menší dioptrickou vadou na určitou dobu během dne. Oko s horší oční vadou se tím "procvičuje". Dítě by po tuto dobu mělo být v klidu a zaměstnáno "manuálně". Je vhodné nalézt dítěti takovou činnost, která ho bude bavit a přitom bude "namáhat oslabené" oko. Např. malovat, vymalovávat obrázky, navlíkat korálky, hledat zvířátka na obrázku, vystřihovat,  modelovat apod. 
Procvičování "horšího" oka je důležité pro zdravý vývoj binokulárního vidění zrakového aparátu. Binokulární vidění = souhra obou očí - kdy obraz z každého oka putuje do zrakového centra v mozku, kde je třeba oba obrazy obrátit a spojit v jeden ideální, prostorový. Pokud se obrazy od sebe více liší, obrazy se nedají spojit v jeden - zrakové centrum jeden obraz potlačí a využije pouze obraz z jednoho oka. Tím často vzniká tupozrakost, která se později nedá odstranit.
 
Empatie s dítětem
Je velmi důležité se vcítit do pocitu dítěte, které prokazatelně vidí špatně. Pokud je totiž zrak kompenzován brýlemi a okluze se používá jako doplněk a součást léčby, je třeba si uvědomit, že bez okluze dítě vidí "dobře" a jeho pohyb a počínání je přirozené. Pokud ovšem zakryjeme lépe vidoucí oko a dítě se dívá horším okem, pak jeho pohyb je nejistý, může narážet do předmětů, neodhadne správně vzdálenosti, může padat a při pohybu se i zranit. Mnohdy ho to tak omezuje, že je protivné a jinak roztěkané. Je třeba proto klást velký důraz na vhodný výběr činností při procvičování horšího oka.
 
Používání PC
Všeobecně se nedoporučuje nadměrné používání počítače a podobných displejových zařízení, která omezují správný vývoj dětského zraku nejen z pozice dioptrické vady (zvyšuje se riziko vzniku a nárůstu krátkozrakosti), špatného vývoje zorného pole (monitor má velmi úzké zorné pole, které nikdy nemůže nahradit pobyt venku s přirozeným vnímáním prostoru okolo dítěte) a správné akomodace (zoomování vlastní oční čočky do blízka) apod.
Avšak při procvičování horšího oka lze někdy využít vhodných programů zaměřených právě na procvičování některých zrakových vjemů. Je to vždy ale na konzultaci s dětským oftalmologem.
 
Výběr dětského oftalmologa
Je vždy základem kvalitního zraku v dospělosti. Je důležité věnovat se dítěti z hlediska jeho vidění. Jakmile pozorujete u dítěte určitou nejistotu v pohybu, narážení do předmětů - nábytku a jiných překážek, podrážděnost při "práci" na blízko, roztěkanost a pod., pak je na místě poradit se s dětským lékařem o důkladném vyšetření očí dítěte kvalitním dětským oftalmologem. Dětský oftalmolog je totiž specialista na dětské oční vady, používá naprosto odlišné vyšetřovací metody než jsou aplikovány na dospělé, má i odlišné přístrojové vybavení ordinace a samozřejmě i odlišný přístup k malým pacientům.
Důležité jsou i následné kontroly dětského zraku, které by neměly být delší než 6 měsíců.
 
Správné brýle a jejich používání, včetně dalších očních pomůcek jsou základem pro správné vidění v dospělosti. Což  v tomto přetechnizovaném a rychlém životním a pracovním prostředí každý dospělý ocení, protože později již nic nelze vrátit zpět a změnit.
Kontaktní čočka
Foto vlastní archiv
Kontaktní čočka
Jsme první e-shop pro čočky <strong>vedený optometristy</strong>
Jsme první e-shop pro čočky vedený optometristy
<strong>100 % zákazníků doporučuje </strong>  náš e-shop
100 % zákazníků doporučuje náš e-shop
<strong>Průměrná doba dodání</strong> zboží jsou 2 dny
Průměrná doba dodání zboží jsou 2 dny
Neustále zlepšujeme <strong>rychlost dodání</strong>
Neustále zlepšujeme rychlost dodání
Tyto webové stránky používají soubory cookies za účelem poskytování služeb v souladu s pravidly cookies. Pokračováním na těchto webových stránkách souhlasíte s jejich používáním. Více informací