15. 5. 2016
Vyhledejte si ve svém okolí oční optiku s aplikačním střediskem kontaktních čoček a objednejte se na první aplikaci kontaktních čoček - nejlépe na doporučení přátel, kteří jsou se službami optiky spokojeni.
špalta-cooper-vision
OPTOMETRISTA, který je specialista na aplikaci kontaktních čoček, Vám přeměří zrak, zkontroluje přední část oka a vybere takový typ kontaktních čoček, který je vhodný právě pro Vaše oči. Po nasazení kontaktních čoček zkontroluje OPTOMETRISTA stabilitu nasazených čoček a vy jdete na tzv. procházku. Venku si odzkoušíte ostrost vidění na dálku i blízko. Procházka trvá zhruba 30 minut, to je čas, při kterém se kontaktní čočka stabilizuje na oku.
 

Po tzv. procházce optometrista zkontroluje ostrost vidění, stabilizaci kontaktních čoček a zjišťuje Váš osobní pocit. Pokud je vše v pořádku, přecházíte na zácvik s kontaktními čočkami. Učíte se kontaktní čočky nasazovat a vyjímat, aby jste i doma bez obtíží zvládli manipulaci. Optometrista pro Vás zvolí nejvhodnější techniku nasazování a vyjímání kontaktních čoček. Dále Vám vysvětlí, jak se o kontaktní čočky máte starat. To znamená, jaký roztok používat na uchovávání zvoleného typu kontaktních čoček, kdy docházet na kontroly a další potřebné informace. Poté Vás optometrista objedná na kontrolu.

Rady, jak s čočkami zacházet a jak o ně pečovat

Z optiky si kromě nasazených kontaktních čoček odnášíte návod pro uživatele, kde je přesný popis jak manipulace, tak péče o čočky, dále startovací (malý) roztok s pouzdrem popřípadě kleštičky pro snadnější manipulaci s kontaktními čočkami. Pokud je první kontrola v pořádku po vyšetření optometristou a Vy jste spokojeni s používáním kontaktních čoček, můžete začít užívat všech výhod nositele kontaktních čoček.

Takto provedená první aplikace a následné kontroly zaručují spokojenost a pohodlí každému nositeli kontaktních čoček. Proto velmi dobře vybírejte aplikační středisko, které poskytuje všechny tyto služby.

Pokud je pro Vás Váš zrak cenný a chcete užívat výhody nositelů kontaktních čoček, v žádném případě nevybírejte sami určitý typ kontaktních čoček, který Vás např. zaujme působivým popisem nebo Vám je „doporučí“ Váš znamý.

Velikost a citlivost očí každého z nás je velmi specifická a bez důkladného výběru a důsledné kontroly optometristou by mohlo dojít i k závažným problémům spojených právě se špatnou volbou typu kontakních čoček a nevhodně zvoleným roztokem pro péči o ně.

V naší optice se máte možnost seznámit s obtížemi, které byly prokázany u nositelů k. čoček, kteří naše středisko navštívili při jejich problémech s používáním k. čoček. Zejména se jednalo o špatně zvolený typ k. čoček, nevhodný režim nošení, velmi špatné hygienické návyky, různé samovolné kombinace roztoků, aj.

Vždyť, kdyby byl výběr kontaktních čoček tak jednoduchý, byl by jen jeden gigantický výrobce s jedním typem k. č. a tento typ by vyhovoval zcela každému. Ale tak tomu opravdu není. Každý jsme vyjímečný a originální a tak bychom měli k sobě přistupovat.

 

S úctou k Vašim očím,

Simona Bramborová

Článek pro Vás připravila:

Šárka Hánělová, DiS. 
registrovaný optometrista a oční optik
 
Optometristka Šárka KontaktníČočka
  • v oboru oční optika a optometrie pracuje více než 20 let
  • specializuje se na aplikaci měkkých kontaktních čoček multifokálních a vysokých cylindrů
  • při měření zraku klade důraz na individuální přístup a vlastní potřeby klienta 
  • při vyšetření dostává klient veškeré informace ohledně svého stavu předního segmentu oka z pořízených fotografií při vyšetření s uložením do databáze
 
A CO JI BAVÍ?!
 
  • volný čas věnuje své fence maďarského ohaře a dlouhým procházkám v přírodě
  • z lásky ke zvířatům nejí maso a tak se rozvíjí v zahradničení a sklízení vlastních výpěstků

Buďte s námi v kontaktu

Facebook Instagram Twiter

Jsme první e-shop pro čočky <strong>vedený optometristy</strong>
Jsme první e-shop pro čočky vedený optometristy
<strong>100 % zákazníků doporučuje </strong>  náš e-shop
100 % zákazníků doporučuje náš e-shop
<strong>Průměrná doba dodání</strong> zboží jsou 2 dny
Průměrná doba dodání zboží jsou 2 dny
Neustále zlepšujeme <strong>rychlost dodání</strong>
Neustále zlepšujeme rychlost dodání